Fajka

22. listopadu 2005 v 13:38 | pepas |  Hovory u dýmky a šálku čaje
Zhruba před rokem, když vyšlo najevo, že aby bylo co jíst, budu muset začít pracovat, a já tak skutečně učinil, se nebezpečně zkrátila doba, kterou je nutné věnovat dýmce. Ve sbírce jsem měl tou dobou pouze tři slečny, které pomalu začly žárlit na novou milenku, se kterou bych ani já sám netrávil nejraději ani vteřinu. I stalo se. A přihodila se ještě jedna nemilá věc. Jak si jednou člověk zvykne na tabák... Když ráno ještě za tmy vyrazíte do práce, vylezete k večeru a padnete mrtví k zemi, jen co dorazíte domů, tak vás ani nenapadne sebrat kuřácké náčiní a vyrazit někam, kde můžete v klidu hodinku či dvě pokuřovat a vychutnávat tabák (poněvadž doma se většinou kouřit nedá). A tak toto nemilosrdné odtržení od dýmky způsobilo, že jsem pozvolna, v těch deseti minutách, co jsou v práci vyhrazeny kávě a krátkému vydechnutí, začal hřešit s těmi bílými slečinkami s nevalným a přeschlým obsahem. Závislosti na tabáku bylo tak učiněno zadost, nikoli však závislosti na dobrém tabáku.
Rozuzlení bylo zdrcující. Rozhodl jsem se skoncovat se vším najednou. Žádné cigarety, žádná dýmka. A několik měsíců to fungovalo naprosto báječně, bez problémů. Odjezd do Japonska jsem využil k tomu, abych se ještě více odtrhl od svých závislostí a začal neposkvrněný a nezáživný život bez tabáku a alkoholu, a zanechal jsem veškeré své dýmkařské náčiní na kontinentu.
Zanedlouho se však udála další změna na dlouhé cestě voňavého dýmu - setkání šesti česko-slovenských studentů na pivu v Tokiu je samo o sobě docela výjimečné, ale zanechat svou vlastní dýmku a veškeré náčiní takovému zvandrovalci, jako jsem já, to bych vážně nečekal. A tak mi v ruce zůstala báječná dublinská petersonka, rattray´s black mallory a vzpomínka na dobrou duši, která se hned následující den vrátila do Čech.
Námluvy s petersonkou neměly dlouhého trvání - však se taky každý nepoštěstí přijít k takové nevěstě - a hned první společné spočinutí věštilo do budoucna mnoho radosti. U moře sice pořádně fouká, ale nevychutnejte si safra dobrý tabák spolu s duněním vln a tou atmosférou způsobenou, nám suchozemcům stále trochu zvláštní, přítomností té nepředstavitelné masy vody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama