Stalo se...

16. prosince 2005 v 15:15 | niko a pepáš |  Hovory u dýmky a šálku čaje
V tokijském kanálu bylo nalezeno třicet uřezaných psích hlav. V aféře s budovami nedostatečně odolnými proti zemětřesení zatím hlavy nepadají, ale jeden z aktérů už má za jménem připojeno BÝVALÝ architekt. V Kjótu buddhističtí mniši představili znak vystihující letošní rok - vybrali ai, tedy láska, neb císařská vnučka Aiko uspěla u přijímacích zkoušek do mateřské školky a císařská dcera Sajako se vdala, na druhou stranu byla ale společnost šokována vraždami školaček, takže bude lásky mezi lidmi potřeba ještě trochu více. Prodejci klenotů a drahých kamenů si sice mnou ruce nad vánočními nákupy, vrásky na čele jim ale přidělávají zákazníci, kteří se do obchodů dostávají dírou ve zdi a neplatí účty. Pobřeží Japonského moře zapadlo do sněhu - prefektura Niigata, nazývaná sněhovou zemí, je na sníh relativně připravena, víc starostí ale natropila nadílka jinde, třeba v prefekturách Gifu a Fukui. Zapnout televizi znamená vyslechnout další novinky z rozplétané aféry kolem konstrukčně slabých hotelů a domů - podle propočtů by nemusely vydržet zemětřesení 5. stupně Richterovy škály. Kuřáci pláčí - daň z tabáku stoupla o jeden jen na jednu cigaretu. Zlevní pivo a japonské sake.
Premiér Koizumi dostal od prezidenta Bushe darem elektrické vozítko, na kterém dorazil na schůzi vlády (podobné dopravní prostředky na japonské silnice nesmějí, tak byla jeho projížďka relativně krátká). Kromě televize jsou i noviny plné článků o bývalém architektovi jménem Aneha a firmách E-homes, Sóken, Kimura kensecu a Hjúzá (ti si zrovna včera změnili jméno, aby mohli dál prodávat byty). I internet je toho plný. Do ulic Sappora na ostrově Hokkaidó vyrazil symbol tamější zimy Sasara, souprava na odklízení sněhu z kolejí. Cena krabů lovených v Japonském moři stoupla na trojnásobek listopadové ceny - moře chladne... Sněhová nadílka rozveselila zlenivělé a obézní tučnáky v zoologické zahradě na ostrově Hokkaidó natolik, že si začali hrát a hubnout. Po velmi dlouhých a tvrdých vyjednáváních dorazila do Japonska první dodávka amerického hovězího. S tím jak se přibližují Vánoce a Nový rok, přibylo i různých veselých televizních programů a estrád vysílaných živě. Spolu s rostoucím počtem živých vysílání se zvyšuje počet vyloupených bytů a domů osobností, které v živých pořadech vystupují. Najisto nejsou doma... Velmi populární a mezi ženami úspěšná golfistka Mijazato se pokusila uspět mezi muži. Neuspěla. Zemřel baseballový trenér a legenda tohoto sportu Ógi Akira. Baseballoví hráči oficiálně oznámili výši svých ročních platů, nejbohatší je Macuzaka Daisuke s 3 miliardami jenů, který tváří tvář této skutečnosti přehodnotil přání odejít do americké ligy.
Porodnost klesla z 1.32 na 1.29 dítětě na jednu ženu (mimochodem i tak vyšší než index Česka) a všichni si lámou hlavu, jak nastavit systém tak, aby mohly ženy pracovat (aby bylo z čeho vyplácet důchody stále rostoucímu podílu seniorů) a zároveň vychovávat děti (aby měl v budoucnu kdo vydělávat zase na jejich důchod). Zápalky AsahiUma se náramně osvědčily, dýmkařova radost v krásné krabičce. Dva starší lidé již zemřeli na vedlejší účinky Tamiflu, léku proti chřipce. Podle odhadů se průměrné roční náklady spojené s výchovou dítěte pohybují kolem 1 270 000 jenů (včetně školného).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama