Co přinesl poslední dubnový týden

28. dubna 2006 v 6:11 | pepáš |  Hovory u dýmky a šálku čaje
Dopravu v centru Tokia zhruba na půl dne ochromil technický problém na lince Saikjósen. Do pozdního odpoledne stála i linka Jamanotesen, která opisuje kruh kolem samotného srdce města. Pod kolejištěm právě probíhají práce na rozšiřování silnice, během nichž zřejmě dělníci při vyplňování ocelových výztuží nedostatečně upravili násep, následkem čehož došlo k deformaci kolejí. Hned následující den si Japonsko připomnělo první výročí zatím největší tragédie v dějinách zdejší železniční dopravy. Před rokem zemřelo při vykolejení vlaku na lince Fukučijamasen 107 cestujících.
V Čibě vyhráli v doplňovacích volbách do Dolní sněmovny demokraté. "Pořád vyhrávat také není nic dobrého," prohlásil premiér Koizumi, jeho strana však marně skrývala zklamání, neboť proti teprve šestadvacetileté kandidátce demokratů postavili ostříleného komunálního politika.
Z čínských pouští přilétl do Japonska kósa, jemný žlutý písek. Občas se hory zahalí do žlutých mračen, na kapotách autách se dělají žluté mapy....
V prefektuře Gifu byla zavražděna 13 letá školačka. Podezřelým z vraždy je její kamarád, teprve patnáctiletý student.
Americké jednotky by se měly stěhovat z Okinawy na Guam. Jeden den si potřásl Donald Rumsfeld s představiteli japonské vlády a odkývali si, že Japonsko ponese 59 procent nákladů. (Japonsko má totiž pouze Jednotky sebeobrany a americká armáda na základě zvláštního zákona chrání japonské ostrovy.) Druhý den ovšem Američané prohlásili, že budou po Japonsku požadovat 3 bilióny jenů (3 000 000 000 000) :-O, tedy mnohem více, než jak bylo původně dohodnuto.
Tak tady jsme to vyhráliii :-O Nagano, hala Big Hat
Perný byl tento týden pro učitele středních škol. Za sexuální obtěžování bývalé studentky byl obviněn jeden, za to že přijal úplatek od firmy, od níž pak škola přednostně nakupovala učebnice, už je obviněn druhý. Třetí učitel z našeho výběru se kvůli svým častým záchvatům hněvu dostal do péče jedné ze svých studentek. Ta mu do polévky v dobré víře přimíchala antidepresiva. Když dotyčného odvezla po požití silné dávky sanitka, probudil se ve studentce pocit zodpovědnosti a spolykala prášky také. I ona skončila nakonec v nemocnici.
Průvan zažily japonské věznice. Na kauci byl propuštěn bývalý šéf firmy Livedoor a "symbol probuzení japonské ekonomiky" Horie Takafumi. Ve vězení si nenechal ani jednou ostříhat vlasy, zhubl osm kilogramů a přečetl na dvě stě knih. Teď se bude moci doma připravovat na soudní řízení. Druhým směrem zamířili aktéři další velké aféry. Bývalý architekt Aneha, šéfové stavařské firmy Kimura a také firmy Ii-homes, která měla vykonávat kontrolu dokumentace, byli všichni ve stejný den zatčeni. Zajímavé je, že všichni za zcela jiné přečiny, než které byly celé měsíce přetřásány v médiích. Policie si tak prý uklidí klíčové osoby do vězení, aby se mohla v klidu soustředit na vyšetřování a přípravu důkazů ohledně hlavního problémů - nedodržení přísných pravidel odolnosti budov proti zemětřesení a falšování související dokumentace. Na svobodě zatím zůstává šéf firmy Huser Odžima, ale prý je to také jen otázka času.....
Příbuzní obětí, kteří byli uneseni severokorejským režimem, sbírají podporu u amerických kongresmanů a senátorů, objevila se i možnost audience u prezidenta Bushe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama