Horská zelenina sansai

1. května 2006 v 8:29 | pepáš a niko |  Ze Sněhové země
S jarem a sakurovými květy vyrazí ze země výhonky sansai, doslova horské zeleniny. Mnoho stromů také vžene svou sílu do mladých pupenů. Po dlouhé zimě jsou tyto pro sněhovou zemi zdrojem síly, co jí jen jaro tlačí ze zemských útrob. Pojídání rané horské zeleniny sansai není omezeno jen na náš kraj Ečigo, "svou" jarní zeleninu mají prakticky všude. Zajímavé je sledovat krajové rozdíly - například po cukuši se můžou u Pacifiku utlouct, ale na pobřeží Japonského moře jej nikdo nejí. Někde se z jedněch výhonků smaží tempura, jinde z nich dělají salát a jinde by je zase nepozřeli jinak než v polévce. Sansai se prodává i v tokijských obchodech (a docela draho), jedná se však často o zeleninu dováženou z Číny.
V městečku Nóu ležícím kousek jižně od Džóecu jsme s naším přítelem Jošidou vydali za horskou zeleninou i my. Utrhnout pupeny bylo někdy docela oříškem, ani hledání mladých výhonků nebylo pro nezkušené oko žádná hračka. V okolních horách tu a tam jako rachejtle ohňostrojů vybuchovaly květy horských sakur, co chvíli se ozvala cetie trojhlasá se svým "hóóóóóóóóóhokekjo" a mladá zeleň v bukovém hájí jen zářila - i kdybychom nic nenašli, jednalo by se o příjemnou jarní procházku.
Úlovek byl ale nad očekávání bohatý, a tak se ještě týž večer objevila sansai na našem stole. O tempuře z výhonků košiabura a výtečných taranome už jsme se zmínili jinde. Kromě nich Kuniko do křupavého těstíčka obalila ještě udo, které zároveň obohatilo i salát, warabi zase ozdobilo polévku. Lahoda....
Dvě otázky do diskuze: co se podobně jako sansai v Japonsku sbírá a pojídá z výhonků a pupenů u nás? A jak dělá český slavík? A kdo je vůbec poslední Český slavík...:-)
Více fotografií naleznete v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukash Lukash | 3. května 2006 v 15:24 | Reagovat

Panepane na posledniho Slavika se snad radej ani neptejte..slouzi-li mi pamjet dobre, je jim vlasatec Petr Kolar, ktery je nasim Daliborem Jandou pro 21.stoleti a bohuzel uz velmivelmi dlouhou dobu vede(mozna ze uz je jen;) druhy)zebricek v prodavanosti alb,coz dozajista o necem svjedci..o cem to radej ponecham na vasi fantazii,jelikoz bych zde nerad pouzival nevybiravych slov na nas vezdejsi hudebni prumysl a jeho zivitele a to i presto,ze by si to vsici zmineni vic nez zaslouzili...snad jen dovolim si ulevne odfouknout-(;UFF;)-ze nepodleham zdejsim vskutku bizardnim fkusovym vystrelkum...

2 Tomášek Tomášek | 5. května 2006 v 16:49 | Reagovat

Tak o Slavíky se vůbec nezajímám .. a slavíky jsem neslyšel už dávno, ale ostatní ptactvo se činí, skřivánci pilně slunce k nebi přišívají v polích a sýkorky a kosi se můžou uzpívat tady u nás v botanické zahradě.

Co se týče jarních výhonků, je to tady opravdu bledé. Já jsem trošku výjimka, já okusuju co se dá - třeba máčky místo mrkve nebo bršlici jako salátek. Bojím se ale, že jedení pupenů tu nemá vybudovanou vůbec žádnou tradici. Snad jen ten chřest se k nám vrací a jinak nic moc, kapary se tu tuším neujaly - ty ale nejsou jarní. Jak tak koukám na ty vaše fotečky, Japonci se s chutí pouštějí i do přesliček a kapradin. Do těch by si Evropan, myslím, ani nekousl .. ;)

3 pepáš pepáš | 6. května 2006 v 9:07 | Reagovat

Když tak člověk poslouchal ptáčka uguisu (tedy česky cetii), napadlo mě, že má v Japonsku podobné postavení jako slavík u nás. Když se řekně ptáček zpěváček, naskočí uguisu mezi prvními. Však také (už nevím, kde jsem to viděl), existuje soutěž o jeho nejlepšího imitátora (mezi lidmi). Proto jsem se tak neobratně ptal na ty slavíky....jak vidět, v Čechách místo slavičích trylků vládne dinosauří chraplání. Meteorit na českou pop scénu....(na druhou stranu... že by mainstream tady za mořem byl nějak úžasný, to se taky říct nedá...ještě že tu máme ty cetie....)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama