Jaro v Kamisekidě

1. května 2006 v 9:07 | pepáš a niko |  Ze Sněhové země
Během jednoho loňského víkendu jsme se rozhodli prostě jen tak nazdařbůh vyrazit do hor, které nás tu z obou stran svírají, a v jejich samém srdci jsme objevili vesničku Kamisekida. Navštívili jsme ji potom ještě jednou, když byla schovaná pod sněhovými závějemi, tak nás zajímalo, zda-li už i sem dorazilo jaro.
Terasovitá rýžová políčka tanada sice ještě odpočívají pod sněhovu přikrývkou, ale tu a tam už vykukují ze země krokusy a výhonky divoké jarní zeleniny cukuši. Zlatý déšť už také pomaluje konkuruje jarnímu slunci a sakury, které to mají v horách určitě těžké, teprve teď dosáhly plného květu.
Hačimanova svatyně také shodila zimní kabát, takže můžeme vystoupat až k ní do stínu japonských cedrů. Všude zurčí voda z tajících závějí a podkresluje tak atmosféru předjaří. Pětimetrová tyč, ze které v zimě čouhala ze závěje jen špička, se teď mezi políčky stydí v celé své nahotě. Před posledním domem na polní cestě dál do hor kvete krásná sakura. Proti modré obloze její květy úplně září, pán domu už se však letošního jara nedočkal. Na příjezdové cestě k domu totiž stojí malá cedulka s dvěma znaky - imičú - znamení, že v tomto domě někdo zemřel.
Více fotografií naleznete zde.
Fotografie Kamisekidy pod sněhovou závějí naleznete zde.
O naší první cestě do této horské vísky najdete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama