Senbei

13. května 2006 v 16:22 | pepáš a niko |  Hovory u dýmky a šálku čaje
Rýžové placky senbei naleznete v Japonsku na každém rohu. U chrámů a všude tam, kde je spousta turisů nebo poutníků, bezpochyby narazíte i na obchůdky, kde senbei přímo vyrábějí. Nemusíte se ale nikam trmácet, senbei totiž koupíte v každém obchodě.
Výroba je poměrně snadná. Rýži umyjete, necháte odmočit a rozemelete na prášek, který se nechá chvilku v páře, aby se z něj posléze dalo dobře rozpracovat těsto. To pak vytvarujete, necháte chvilku odpočinout a pečete. Opečeným plackám dáte chuť ponořením do láku, jehož základem je povětšinou sójová omáčka. Na závěr můžete ještě hotovou senbei zabalit do řasy nori.
Existuje samozřejmě řada druhů těchto placek, některé se ani nemáčí v sójové omáčce a dává se na ně třeba cukrová poleva (např. výtečné senbei "Sněhový příbytek"), jinde placky sypou pepřem, jukari (drcené sušené listy šiso), sezamem, drcenými řasami aonori - a to bychom mohli pokračovat do nekonečna.
Senbei se dostaly do Japonska z Číny, kde jsou známy už od sedmého století. O japonských plackách existuje nejstarší zmínka z roku 737. Původně se ale pravděpodobně jednalo o placky z pšeničné mouky nikoli z rýže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kanyapi Kanyapi | E-mail | 23. května 2006 v 21:31 | Reagovat

Dal by se recept na ty placky nějak "počeštit"? Ráda bych si je doma vyzkoušela, ale tvůj popis je spíš literární než kuchařský :o)

2 pepáš pepáš | 24. května 2006 v 13:17 | Reagovat

Někde jsem četl, že se používá i moči rýže (v Čechách jde koupit thajská, je to druh rýže používaný na koláčky, cukrovíčka, běžně se nejí jako příloha), ale většina "senbeiářů" si vystačí s obyčejnou rýží, což v českém případě znamená koupit rýži se zrny kulatými a lepkavostí dostatečnou. Následující kroky se neliší od běžné příprayv rýže: tedy řádně umýt a nechat odpočinout (minimálně půlhodinku, však to znáte, jak se tak zrníčka pěkně protáhnou). Pak se musíme dostat do stádia rýžové mouky. Tedy - zrnka rýže rozemeleme. Abychom mohli z mouky vypracovat těsto, dáme mouku do páry - natáhne do sebe vodu a je snáze zpracovatelná. Vytvarujete placky a pečete stejně jako na obrázku - na dřevěném uhlí. Abyste prosté rýži dodali nějakou chuť, namočíte po dopečení placku do láku - základ je sójová omáčka (v zásadě ji stačí naředit). Placka do sebe natáhne sójovku. Pak můžete přidat třeba sezamový posyp, pepřový posyp nebo placku zabalit do mořské řasy. Tady se fantazii meze nekladou. Je to v zásadě geniálně jednoduché, ale neznám nikoho, kdo peče senbei doma. Většinou si je prostě koupíte u pana senbeiáře nebo v obchodě (pěkně z továrny).

3 gaba gaba | 25. května 2006 v 12:55 | Reagovat

no vidíš pepáši jaký je o placky zájem, nejsem jediná, ale snad jsem pochopila správně, v té páře se rýže má úplně vařit? A jak tlusté placky mají být? asi jako pita chleba?

4 pepáš pepáš | 26. května 2006 v 1:35 | Reagovat

úplně, úplně - pěkně rýži v horké páře dodělat, pak pořádně prohníst a propracovat (profíci používají takový onen - buchadlo - zkrátka si na té nebohé rýži můžete pěkně ulevit). Tloušťka je různá, ale přece jen i ty nejtenčí druhy jsou silnější než pita - tady asi nezbývá nic jiného než metoda pokus omyl - páč jsou senbei tenoučké tvrdší i nadýchané tlustší....držím vám palce.

5 pepáš pepáš | 26. května 2006 v 2:07 | Reagovat

Jak jsem psal, neznáme nikoho, kdo by si dělal senbei doma - proto takový literární recepis....:-0

Ale abyste věděli, že na vás myslím, našel jsem recept na domácí senbei (liší se od těch klasických, ale ...)

Takže- budete potřebovat již uvařenou rýži, mirin (sladké sake na vaření, výhradně na vaření), škrob, sójovou omáčku, černý sezam a daši (to je typická ingredience japonské kuchyně, základ je drcená sušená ryba kacuo (překládá se jako tuňák malý, s tuňákem ale bůhvíproč nemá nic společného; snad půjde sehnat v asijkých potravinách v Korunní...)

Dejte rýži do misky a pořádně roztlučte, rozdrťte, rozemněte. Přidejte drobet daši a škrobu a pokračujte v promíchávání a hnětení. Vlhkýma rukama těsto ještě jednou dobře prohníst (do půlky můžete přidat a promíchat sezam). Rozdělte těsto na malé kousky, vytvarujte kulaté placičky. Nechte čtyři hodiny a až půlden venku odpočinout a vysušit. Pokud máte rádi tvrdé senbei nebojte se protáhnout dobu sušení na celý den :-O Zvolna pečte na roštu (po obou stranách). V misce či lépe v talíři rozmíchejte sójovou omáčku a mirin. Upečené placky do této omáčky (říká se jí tare) namočte. Nechte trochu oschnout a ještě jednou zlehka opéct (pozor, připalují se rychle). Nechte vychladit a máte hotovo. Na závěr můžete ještě zabalit hotové placky do řasy nori.

Tak hodně štěstí.

Za výsledek neručím, je to recept, který jsem našel na webu a radí hospodyňkám co se zbylou rýží - ale prý je to o víkendu s dětmi zábava. Tak pečte a hn...hnísti má divný imperativ,co.

Hněď mi zeď a hněť mi neť...nebo třeba smrď....jsou imperativy, co člověk neslyší...

6 pepáš pepáš | 26. května 2006 v 2:17 | Reagovat

Daši budou mít určitě v Michli, Michelské ulici, prodejna Hana Trade - zastávka busu Hadovitá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama