Stalo se....

24. května 2006 v 14:54 | pepáš a niko |  Hovory u dýmky a šálku čaje
"Maki....." "Óóóóóóóóóó´......!" Tak tohle jsou slova, která se minulý týden nejvícekrát protočila světem médií. Trenér fotbalové reprezentace totiž oznámil nominaci, do které se stejně jako před čtyřmi roky nedostala opora týmu a ostřílený forward Kubo. Správně tušíte, že ho nahradil mladík Maki, který ještě před pár lety honil puk a o kulatém míči a zeleném trávníku neměl ani potuchy. No, snad měl trenér šťastnou volbu. Japonci byli v šoku, však také každý krok své reprezentace prožívají. V přípravném kempu čekají na fotbalisty každý den tisíce fanoušků, z nichž většina se nedostane ani na dohled trávníku, kde "Samurai blue" trénují kličky doprovázené vášnivým povzbuzováním.
"Cože!? Maki???! No, to jsem zvědav, co v tom Německu předvede..."
Sportem číslo jedna je však baseball. Odtud jedna dobrá zpráva - Godzille, jak je roztomile přezdíváno hráči jménem Matsui, se zlomenina dobře hojí. Také jste si oddechli...? (viz. minulý týden).
A abychom si sportu užili dosytosti, ještě trochu k právě skončenému turnaji sumó. Letní turnaj pořádaný v Tokiu už zná svého vítěze. Stal se jím Hakuhó, původem z Mongolska (kde se stal jeho tatínek velmistrem v tamějším sumó), který se těsně před turnajem stal ózekim (druhý nejvyšší stupeň). Do poslední chvíle s ním držel krok rikiši Mijabijama (ve vzájemném souboji porazil Čijotaikaie, který měl také slušně našlápnuto). Pozornost médií poutal i nováček z Estonska, Baruto, který je obrovitánský, má ohromnou sílu, ale zatím mu chybí technika, o čemž se přesvědčil při lekcích, kterému v samém závěru turnaje uštědřili právě Mijabijama a Hakuhó. Pokud Hakuhó uspěje na dalším turnaji, není vyloučeno, že se stane jokozunou...
Šéfa Odžimu zatkla policie. Ve stejný den skončil za mřížemi i majitel stavební firmy Kimura. Aféra kolem falšovaných výpočtů odolnosti budov proti zemětřesení se vyvíjí už od minulého roku, řešila ji parlamentní komise , prakticky každý týden se událo něco nového, ale teprve před nedávnem skončila ve vězení první skupina hlavních aktérů - tak jsme snad konečně ve finále.
V rámci boje proti terorismu se Japonsko chystá odebírat všem cizinců, kteří dorazí do země, otisky prstů a vyžadovat například informace a data o cestujících od leteckých společností.
Opětovně se rozbíhají jednání o znovupovolení dovozu amerického hovězího, který byl z obav před nákazou BSE zakázán, před několika měsíci krátce obnoven a záhy opět zakázán, neboť americká strana hned v prvních dnech vážně porušila přísné podmínky.
Aiko, dcera následníka trůnu, vyrazila na první výlet s mateřskou školkou.
Příbuzní obětí, které unesl severokorejský režim, sbírali za velkého zájmu médií podporu v Jižní Koreji.
Dva dny po sobě způsobila kolaps na dálnici srnka.
Horie, bývalý šéf firmy Livedoor, v současnosti propuštěný na kauci, vyrazil na hory....média sledují každý jeho krok, tak jsme se na veřejnoprávní NHK dozvěděli, že "pivo je po těch mnoha týdnech moc dobré..." a "můj byt je tak prostorný (v porovnání se samotkou ve vazební věznici)" a vůbec řadu zajímavých a podnětných informací....
Policie na základě nového zákona cepuje cyklisty...
Prefekturou Akita otřásla vražda prvňáčka Gókena. Před měsícem byla přitom v řece (stejně jako Góken) nalezena mrtvá stejně stará Ajaka, která bydlela o kus dál ve stejné vesnici. V prefektuře Saga zase řidič srazil pětileté dítě a z místa nehody ujel. Dítě je v těžkém stavu hospitalizováno, řidiče dnes dopadla policie.
Ósaka si poradila s neplatiči sociálního pojištění. Zařadila svévolně asi třicet tisíc z nich do skupiny, která platit nemusí (jako studenti apod.) a vylepšila si tak procenta. Do pokladny, kterou zruinovala nákladná výstavba v rámci neúspěšné kandidatury o pořádání olympijských her, tak ale moc peněz nepřibyde...
Špatné počasí vyšponovalo ceny zeleniny a ovoce.
O 25 procent zdraží papírové ubrousky.
Do japonských kin vstoupil Da Vinciho kód, aby si po masivní kampani vysloužil hodnocení: nezajímavý.
Herec Watanabe Ken, držitel Oskara za Posledního samuraje, se před kameru vrátil po úspěšné léčbě leukémie. Teď ho však postihla v zásadě nevyléčitelná hepatitida typu C.
Abe, místopředseda japonské vlády, oficiálně oznámil kandidaturu na křeslo šéfa republikánů, které už zanedlouho uvolní premiér Koizumi.
Japonský McDonald zrušil povinný odchod do důchodu. Chcete-li i v osmdesáti tančit s úsměvem mezi hamburgery a hranolky, vydejte se do Japonska.
Japonská televize uvedla dokument o Petru Matoušovi, který je jednou z opor klubu sumó na Tokijské univerzitě.
Z brigádnice ředitelkou - zářivou kariéru udělala ve firmě Book-off, provozující řetězec antikvariátů, paní Akimoto. Ještě včera brala jako brigádnice 600 jenů za hodinu (o něco méně než u McDonalda), ode dneška usedla na nejvyšší post. :-O
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanci hanci | Web | 24. května 2006 v 17:04 | Reagovat

Jsem absolutně nadšená tím, jak podáváš zprávy o Japonsku!!! Jsem ještě pořád v euforii z blogu, protože kde jinde bych se dověděla takovéhle věci. Moc jsem Ti za to vděčná, vše mě tolik zajímá! Při čtení Tvých zpráv se mně potvrzuje, že skutečně jsou lidé všude na světě úplně stejní, liší se jen místními zvyklostmi. Přeji moc hezké dny.

2 pepáš pepáš | 26. května 2006 v 2:15 | Reagovat

díky ;-)

3 Dancer Dancer | 27. května 2006 v 12:34 | Reagovat

Díky za informace z Japonska. Díky Tobě mám přehled o tom, co se děje... :-)

4 Kanyapi Kanyapi | E-mail | 29. května 2006 v 9:20 | Reagovat

Hrozně nás to baví! ;-) každý den několikrát kontrolujeme, jestli jsou nové novinky ;-)

5 pepáš pepáš | 29. května 2006 v 15:48 | Reagovat

Za to my jsme lenoši... Ale budeme se snažit, abychom dodrželi alespoň týdenní periodicitu :O

6 Dancer Dancer | 5. června 2006 v 7:50 | Reagovat

Občas se stává, že díky těmto stránkám vím o aktuálním dění více, než má přítelkyně, která žije v japonsku. :-D

7 belldandy belldandy | 5. června 2006 v 8:43 | Reagovat

Já se přidávám k všeobecné chvále. Bezvadný blog. Prosím, pokračuj dále. Třeba i jen pomalu.

Leckdo z nás by si přál udělat výlet do Japonska, ale nemůžeme si to dovolit a díky tobě se cítím, jako že tam tak trochu jsem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama