Minulý týden

1. července 2006 v 17:12 | pepáš a niko |  Hovory u dýmky a šálku čaje
Událost, které se odehrála v Pchjongjangu, ale přesto se objevila na titulních stránkách všech významnějších japonských deníků a ovládla japonské televizní zpravodajství. Severokorejští komunisté umožnili, aby se Kim Jon Nam setkal po 28 letech se svou matkou a starší sestrou, které žijí v Jižní Koreji. Proč takový ohlas v Japonsku? To si budeme muset trochu zrekapitulovat posledních pár desetiletí. Japonská strana totiž tvrdí, že Kim Jon Nam byl Severní Koreou stejně jako Japonka Jokota Megumi unesen. Seznámili se až v Severní Koreji při výuce japonštiny, vzali se a z manželství se narodila dcera. V roce 1993 (podle některých údajů 1994) spáchala Jokota Megumi pravděpodobně sebevraždu. Teprve poté se její rodiče dozvěděli, že jejich pohřešovaná dcera žila celou dobu pod zámkem severokorejských komunistů a že jim zanechala vnučku. Od té doby se zasazují o vyřešení únosů japonských občanů severokorejským režimem, ale odmítají se vydat do Koreje svou vnučku navštívit. Argumentují tím, že by to komunisté zrežírovali podle svého scenáře. A setkání rodiny jejich pravděpodobného zetě jim dává za pravdu. Kim Jon Nam, který na setkání dorazil se svou druhou ženou i dcerou, byl stále pod dohledem, aby náhodou neřekl, co nemá (přičemž se "dohlížeči" roztomile snažili vyhnout kamerám televizních štábů). Svou plačící matku utěšoval slovy, že není proč plakat, neb si celou dobu žije spokojený a bohatý život v Severní Koreji. Na tiskové konferenci, na které byly zodpovězené jen schválené dotazy (pochopitelně musely být odevzdané příslušným orgánům předem), "své" odpovědi četl. Popřel že by byl unesen, unesl ho prý leda proud, když usnul ve své lodi, a severní Korejci ho naopak zachránili. Bývalá manželka Megumi se prý v dětství při nehodě zranila, díky čemuž se u ní vyvinula nervová porucha (sic!) (Jokota Megumi však v dětství žádnou nehodu neměla). Na fakt, že komunisté poslali do Japonska místo ostatků jeho ženy ostatky několika různých lidí, reagoval jako na promyšlenou japonskou provokaci s jasným politickým cílem. Komunisté se snažili oslnit bohatou tabulí, invalidním vozíkem americké výroby jako dar pro Jon Namovu matku, hodinkami, do jejichž řemínku by se vešly tak dvě Jon Namova zápěstí..........
"Copak nevidíš, že za mořem je Severní Korea?! Už ani krok.....s komunisty nepeču...."
Ósaka zažila drama jako z šestákového románu. Za vším stála žena... Právě se rozcházela s jedním mužem a už si začala s druhým. Zhrzený jednadvacetiletý student udělal na nového milence své bývalé ramena a vyhrožoval, že spolu s kumpány dotyčného zabije. Ten si vzal jeho slova k srdci a podle hesla, že nejlepší obrana jest útok, vyhrožujícího mladíka a jeho dva společníky unesl. V ten okamžik přišel dramatický zvrat. Od slov totiž nebylo daleko k činům a bývalý milenec a jeden jeho kumpán (poslední z trojice byl propuštěn) byli pohřbeni zaživa.
Na první pohled běžná dopravní nehoda, žádné zraněni, žádný nebožtík. Tak proč řidič jednoho z vozidel prchl do polí? Odpověď dala přivolaná policejní hlídka. V jeho autě bylo nalezeno nahé tělo 46-leté ženy se zjevnými stopami násilí.
Když má někdo smůlu. Náklaďák sjel z vozovky a skončil v obýváků jednoho z domů. Nikomu, kromě řidiče, se nic nestalo, ale půlka domu se ocitla v troskách. Stejně dopadli majitelé stejného domu už před 25 lety...možná je na čase se přestěhovat.
Wimbledon pomalu začíná konkurovat fotbalovému šampionátu. K velké radosti japonských fanoušků porazila Sugijama Ai švýcarskou tenistku českého původu Martinu Hingisovou.
Poštovní schránka na rohu ulice....zmizela. Neznámý zloděj si v prefektuře Kagošima odnesl přibližně padesátikilovou schránku.... co s ní bude asi dělat...?
Bývalý premiér Hašimoto Rjútaró (v čele kabinetu stál v letech 1996 až 1998) zemřel dnes (tedy v sobotu 1. července) v Tokiu.
Cena tabáku se zvedla skokově o 20 až 30 jenů za krabičku. V porovnání s cenou cigaret ve Francii, Velké Británii nebo Americe se mají však japonští kuřáci stále docela dobře.
Premiér Koizumi si udělil dárek k blížícímu se konci svého mandátu. V Americe navštívil svého přítele prezidenta Bushe, který ho za odměnu vzal na palubu svého AIR FORCE ONE a do rodiště Elvise Presleyho. Koizumi mu poděkoval stylově, thank you for love me tender. Oba státníci se ujistili nejen o svém přátelství, ale i o pevném svazku mezi oběma zeměmi. Řešení problémů, kterých je mezi Spojenými státy a Japonskem relativně dost, tak zbyde na Koizumiho nástupce.
Japonsko-čínsko-korejská trojice se rozhodla snadno a rychle zbohatnout. Za cíl si zvolili dceru slavné a velmi bohaté tokijské lékařky, provozující prestižní kliniku plastické chirurgie, a za způsob obživy vydírání. Svou oběť však naložili do auta na autobusové zastávce pře zraky mnoha svědků, počínali si okatě a spěchali tak, že unesené ještě koukala noha z auta, když už se rozjížděli. To nedalo jednomu z přihlížejících, takže ještě než se únosci přihlásili o výkupné, měla už policie číslo jejich auta i s popisem. Pro kontaktování matky využili nešťastníci mobil unesené - takže policie byla schopna jejich pozici záhy lokalizovat. Požadavky přednesli popletenou japonštinou, takže prozradili svůj původ, a unesenou nechali do telefonu kromě ujištění, že je zdravá, říci i to, kde a v jakém patře se nachází. Asi jí dobře nerozuměli, protože na stejném místě zůstali. Policie je pak jednoho po druhém zatkla. ...Inu, komu není dáno....
Miliardář Murakami, zatčený a obviněný za podvody při transakcích na burze, byl propuštěn na kauci 500 000 000 jenů.
U soudu už začínají vycházet najevo první fakta z případu architekta Anehy a zfalšovaných výsledků odolnosti budov proti zemětřesení. Stavební firma Kimura na Anehu sice vyvíjela tlak, aby snížil náklady. Jejich požadavky se však pohybovaly v rozmezí, se kterým si schopný architekt dokáže poradit. Sám Aneha se přiznal, že nebyl tlačen k tomu, aby výpočty falšoval. Ale protože nebyl schopen budovy vyprojektovat tak, aby splňovaly zákonné normy, rozhodl se podvádět. Jinak by si prý neudržel práci....
Pro ty z vás, kteří sledují osudy statečné ředkve Daičana, máme smutnou zprávu. Dva z jeho klonů, které byly převezeny na radnici, uschly. Ale zbývající vzorky, dosud v péči výzkumného ústavu, se mají stále k světu.
Fronta slivoňových dešťů dorazila z jihu do Niigaty. Běheme hodiny napadlo na některých místech kolem 40 milimetrů srážek. Kolem páteční půlnoci byla na několika tocích vyhlášena povodňová výstraha. Bez ohledu na déšť už je ale léto v plném proudu. Všechny pláže v prefektuře Niigata už provedly umibiraki - otevření moře - tedy zahájení sezóny.
Po tragické nehodě ve výtahu firmy Schindler se zástupci této společnosti snaží ujistit japonskou veřejnost o bezpečnosti svých produktů. V sídle japonského zastoupení firmy Schindler však výtah uvěznil ve svých útrobách na dobrých dvacet minut několik zaměstanců. No, to teď bude těžké přesvědčování...
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kanyapi Kanyapi | E-mail | 3. července 2006 v 8:51 | Reagovat

Daičana sledujeme :o)))

jinak mě ale zhnusilo a zdeptalo to s tou severní Koreou - i když jsem četla Pchongjangská akvária, vyprávění uprchlíka ze severokorejského koncentráku... na tohle si člověk nezvykne :-(

2 pepáš a niko pepáš a niko | 3. července 2006 v 17:34 | Reagovat

nezvykne....když vidíš, jak hrají loutkové divadlo pro svět a používají k tomu skutečné lidi. Dcera unesené Megumi ještě před nedávnem vyprávěla o své matce, při poslední příležitosti už ale tvrdila, že si na ni vůbec nepamatuje.

A to je vidět jen to, co chtějí ukázat. Bez humanitární podpory okolního světa (do které je zapojené jak Japonsko, tak Jižní Korea) by jim tam zase vypukl hladomor, ale na šaškárny s raketami a obohacováním uranu si zdroje najdou.

3 limtipoo limtipoo | E-mail | 10. února 2007 v 0:59 | Reagovat

Hello

<a href=http://livecamsadult.bravehost.com >live chat</a>

Good job.....thanks.....Must be a reason to find friends in your area! Try my page....

Try to find

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama