Co přinesl začátek září

7. září 2006 v 11:03 | pepáš a niko |  Hovory u dýmky a šálku čaje
Září přineslo dvanáctý tajfun letošní sezóny. Přišel zcela nezvykle z východu a v Pacifiku nabral pořádnou sílu. Naštěstí po několika dnech změnil směr a zamířil na sever. Tím vzaly za své i obavy, že mimořádně silný tajfun vstoupí na japonskou pevninu.
"Tak přijde ten tajfun, nebo ne... Tohle nejsou žádné vlny, jak má člověk surfovat...?!"
Včerejší den znamenal velmi šťastnou zprávu nejen pro císařskou rodinu, ale prakticky pro celé Japonsko. Po více jak čtyřiceti letech se v rodině císaře Akihita narodil mužský potomek. Sice má něco málo přes dva a půl kilogramu a měří 48 centimetrů, ale má se čile k světu. V pořádku je i jeho maminka, princezna Kiko, která kvůli obavám lékařů porodila, jak bylo ostatně avizováno již několik týdnů předem, císařským řezem. Japonsko sice trápí klesající porodnost, ale princezna Kiko a její manžel Akišino no Mija (mladší bratr následníka trůnu Naruhita) přivedli na svět (po dvou dcerách) již třetí dítě. Ze Sappora na ostrově Hokkaidó, kde zrovna pobývali, pozdravil svého vnoučka japonský císařský pár, na řadě míst se konaly oslavy, lidé podpisují blahopřejné listiny atd. atd. Oddechli si i politici. Už se totiž vážně začalo uvažovat o změně zákonů určujících nástupnictví na japonském císařském dvoře tak, aby se císařovnou mohla stát i žena (následnicí trůnu se tak teoreticky mohla stát dcera Naruhita a princezny Masako Aiko). Narozením chlapce se tato situace vyřešila sama a malý novorozenec (zatím nemá jméno, což je v Japonsku obvyklé - jméno se uděluje sedmý den po narození při rodinném obřadu meimei no gi) je po svém strýci a otci třetí v pořadí následníků na japonský trůn.
Vražda za 300 tisíc jenů. Na ostrově Hokkaidó si vraždu své matky objednal u spolužáka student vyšší střední školy.
Před soud předstoupili krátce za sebou dva "výtečníci", kteří už několik měsíců plní stránky novin a obsah večerních zpráv. Svou vinu uznal architekt Aneha, který falšoval výpočty o odolnosti budov proti zemětřesení. Během vyšetřování několikrát změnil výpověď a postupně se rozpadla jeho pečlivě budovaná image jako oběti tlaku stavařů a developerů, jemuž podlehl kvůli finanční tísni způsobené dlouhotrvající nemoci své manželky. První výpočty nefalšoval v roce 2003, ale už před deseti lety. Činil tak navíc vědomě a pro svůj vlastní zisk (Kdo by nezaměstnal architekta, který dokáže "v rámci platných předpisů" výrazně srazit náklady.). Na své nevině trvá bývalý šéf firmy Livedoor Horie Takafumi, který se před soudem zodpovídal za podvody při burzovních transakcích.
"Godzilla" Macui, hráč newyorských Yankees se po dlouhých týdnech, kdy léčil zlomené zápěstí, znovu objevil v zápase.
Hubenou výhrou 1:0 zvítězila fotbalová reprezentace nad Jemenem a kvalifikovala se na Asijský pohár.
Vražda dvacetileté studentky prestižní Specializované vyšší střední školy šokovala nejen prefekturu Jamaguči, kde se odehrála. Dnes bylo nalezeno tělo pravděpodobného vraha, teprve devatenáctiletého spolužáka zavražděné, jenž pravděpodobně spáchal sebevraždu. Policie ho podezírala od samého začátku, ale při pátrání nemohla kvůli zákonu na ochranu mladistvých použít jeho fotografii.
Opilý řidič v prefektuře Fukuoka způsobil nehodu, jejíž obětí se staly tři malé děti. Dnes policie obvinila i jeho přítele, který pachateli poradil, aby vypil větší množství vody a snížil tak výslednou hodnotu testu na obsah alkoholu v krvi.
Jako by nestačilo, že na Japonsko míří hlavice severokorejských komunistů, omylem "zaútočily" na vlastní civilisty námořní jednotky japonské sebeobrany v prefektuře Aomori. Při čištění zbraní spustila jedna loď omylem palbu a neřízené střely se prosmýkly jen několik málo metrů od obytných domů v blízkosti přístaviště, kde ke střelbě došlo. Části střel našla policie i ve střeše doků a v blízkém lesíku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kanyapi Kanyapi | 23. září 2006 v 14:14 | Reagovat

uz se mi po tech japonskych katastrofach styskalo... ;-) (nemame ve Klech net - zatim)

2 izisxc izisxc | E-mail | Web | 1. května 2009 v 4:46 | Reagovat

PIKpJL  <a href="http://vdopseynkmoj.com/">vdopseynkmoj</a>, [url=http://mpgugdgltfkx.com/]mpgugdgltfkx[/url], [link=http://imivjasmjubv.com/]imivjasmjubv[/link], http://yvrrlivchiru.com/

3 Marcin Marcin | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 14:02 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama