Sakuraja 櫻家

18. listopadu 2006 v 7:03 | pepáš a niko |  Ze Sněhové země
Čas od času se na našem blogu objevuje zmínka o vesnici Jahiko. Není zas až tak vzdálena od našeho Džóecu, ale čas od času využijeme pozvání známých nebo pohostinnost tradičního hotelu rjokan - v druhém případě se naším hostitelem stává pravidelně rjokan Sakuraja, který provozuje Kenčan, bývalý spolužák naší kamarádky.
Zatímco některé hotýlky jsou slavné svými lázněmi, Sakuraja je synonymem dobrého jídla. Z místních surovin kouzlí kuchař sezónní speciality, které harmonicky doplňuje niiigatská rýže košihikari a pochopitelně i dobré niigatské nihonšu - sake.
Na japonském rjokanu je příjemné, že odhodíte na chvilku všední šat a navléknete se do volné a příjemné jukaty, kterou v chladnějších měsících doplňuje kabátek haori. Většina hostů si s tím vystačí po celý pobyt a v dřevácích geta se procházejí po okolních obchodech či blízké svatyni a parcích. Sakuraja navíc nabízí pro dámy jukaty různých vzorů a barev, navíc si je můžete libovolně nakombinovat s ozdobným pásem obi.
Kromě pánských a dámských lázní nedávno v Sakuraje zřídili i rodinnou lázeň, kde si v zarezervovaný čas může v klidu celá rodinka včetně batolat ponořit do horké termální koupele. A kdyby vám to nestačilo, můžete se vydat do okolních kopců a využít některých dalších přírodních onsenů.
K ránu patří voňavá káva a povídání s hostitelem - tam také vznikl nápad napsat tenhle článek, tedy spíš PR. Mnohem více než tento text se povedly fotografie místních specialit, které vás do Jahiko, doufám, nalákají. Takže pokud budete mít někdy cestu do východního Japonska,neopomeňte navštívit hotýlek Sakuraja.
私たちのブログでは、折に触れ、新潟県の弥彦村を紹介してきました。弥彦村は上越市からそれほど離れていないので、友人を招待したり、旅館でくつろぐにはもってこいです。そして私たちが通う旅館が、友人のケンちゃんが切り盛りする割烹旅館、『櫻家』です。
温泉を売りにする旅館もありますが、櫻家の自慢はおいしい料理です。地元の食材を、季節に合わせてふんだんに用いた料理の数々は、新潟のお米コシヒカリや日本酒によく合います。
日本の旅館はとても快適で、館内では浴衣や羽織を着てすごし、ちょっとその辺に出るときは下駄を履いて行けます。櫻家では女性のためのサービスとして、色とりどりの浴衣や帯の中から、好きなものを選んで着ることもできます。
櫻家には温泉もありますが、男風呂女風呂のほかに家族風呂もあります。家族風呂では子ども連れのお客さんも、一家そろって気兼ねなくお風呂を楽しむことができます。それでも、もっと温泉を楽しみたい方は、村のあちこちにあるほかの温泉をめぐって歩くのもいいですね。
櫻家で一晩過ごした朝、おいしいコーヒーをいただきながら、この記事を書くことを思いつきました。行って、見ればPRですね。皆さんも、新潟を訪れる機会がありましたら、ぜひ櫻家へどうぞ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dancer Dancer | 29. listopadu 2006 v 17:37 | Reagovat

Díky za další hezký článek.

Mám jednu otázku: Když jsem v Japonsku, občas mívám problém s rozeznáním, co na talíři je k jídlu a co je jen dekorace - viz. např. různé květiny a lupení na fotografiích v tomto článku.

Neexistuje nějaké pravidlo, dle čeho se rozhodnout?

Samozřejmě zůstává k dispozici "selský rozum". Jen mne tak napadlo, že by se mohlo stát že zdlábnu něco, co Japonci nikdy nejedí, neb pro to mají nějaký důvod (společenský, atp.).

2 niko a pepas niko a pepas | 2. prosince 2006 v 15:58 | Reagovat

Jíst či nejíst....? Pravidlo žel neexistuje - je třeba dát na selský rozum a vlastní žaludek. Jak jsme ale psali v článku o ošizuši, problém rozlišit, co jíst a co ne, mívají někdy samotní Japonci - to ostatně souvisí s krajovými odlišnostmi, které jsou v Japonsku dost běžné. Faux paus bych se neobával - jsou lidé, kteří běžně jedí chryzantémy a ředkev zdobící sašimi, a lidé, kteří se těchto "dekorací" ani  netknou.... a nikdo se nad tím nepozastavuje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama