Mezi proužky dýmu...

26. března 2008 v 8:38 | pepáš a niko |  Hovory u dýmky a šálku čaje
Skončil ósacký turnaj sumó. V souboji východního a západního jokozuny strhl vítězství na svou stranu Asašórjú. Bude teď trochu smutno bez každodenních klání, v nichž rozhoduje síla paží.
Nezbude nám, než se přesunout na jiné kolbiště, kde se odehrávají politické tahanice o obsazení šéfa Japonské banky a o cenu benzínu. S prvním dubnem vyprší platnost mimořádné daně z pohonných hmot a benzín by měl výrazně zlevnit. Výnos z této daně byl však používán na údržbu a výstavbu nových komunikací, takže zrušením této daně ztratí regiony zdroje na financování svého rozvoje. Regiony tedy pochopitelně brojí za to, aby byla platnost daně prodloužena. Média však dlouhé týdny pečlivě informují o tom, jak bylo s výnosy "bezostyšně" plýtváno - financovala se z nich například rekreace zaměstanců, poukázky na taxi apod.
A tak se zdá, že (stejně jako všude na světě) se nebude rozhodovat podle argumentů pro a proti, ale právě na základě "šokujících" zpráv o tom, že výnosy z daní byly použity na nákup baseballové výbavy pro zaměstnance. (Mimochodem, začala letošní baseballová sezóna.) Vypadá to tedy, že daň bude zrušena a cena benzínu, který je nyní i s daní levnější než v Česku, půjde výrazně dolů. Hurá na cesty!!!
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama