Vzpomínky na leden (1) "Malý nový rok"

26. března 2008 v 8:56 | pepáš a niko |  Ze Sněhové země
Konečně jsme se dostali k sestřihání videa z uplynulých měsíců. Dnes se chceme podělit o záběry z oslav Malého nového roku (o této tradici jsme už v minulosti psali) v údolí Kuwadori.
Pálení hranice, kdy s sebou plameny odnášejí vše, co je spjato s právě uplynulým rokem, je možné sledovat v mnoha koutech Japonska. V Kuwadori však všemu předchází divoká bitka s hořícímí pochodněmi. Hranice symbolizuje mužský princip a volání "ómara, ómara", které účastníci pronášejí, k mužskému symbolu explicitně odkazuje. Jedná se pravděpodobně o demonstraci mužské síly, která bude i další rok podporovat vesnickou komunitu zde v horách. "Ómara, ómara!!!"
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Okeya Okeya | 27. března 2008 v 1:29 | Reagovat

To by se někdy mohlo zkusit na sněmu ;-D ... docela jsem koukal, jak jim ty "pochodně" pěkně hoří. Z čeho jsou?

2 pepáš pepáš | 27. března 2008 v 15:35 | Reagovat

Já má pocit, že to byla inawara - rýžová sláma, svázaná na dvou místech. Ale byla tma, tak si nejsem moc jistý. Když to přistálo na hlavě, zvuk byl ne nepodobný právě rýžové slámě (když ji mlácením měkčíš, aby byla použitelná na pletení) a ani to moc nebolelo ;-)

Pěkně to hoří, pravda - ale stačí dvakrát třikrát oběhnout kolem hranice a šmitec. Ale většinou to zhasne ještě dřív, když se podaří přetáhnout vepředu běžícího souputníka... Takže s praktickým použitím na sněmu to nevidím moc optimisticky :-(

Zkusím se ještě zeptat přímo u zdroje, čím se to vlastně mlátí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama