Sakury v takadském parku

23. dubna 2008 v 8:00 | pepáš a niko |  Ze Sněhové země
Jako každý rok rozkvetou v dubnu čtyři tisíce sakur v takadském parku. Slavné jsou zejména jozakura - noční sakury, kdy narůžovělé květy tančí ve stínu luceren a lampiónů. Pod rozkvetlými korunami se dlouho do noci popíjí, pojídají všelijaké dobroty, zkrátka probíhájí radovánky jménem o hanami - obhlížení sakurových květů.
Někdy má člověk mezi všemi těmi stánky s chobotničkovými koulemi takojaki, smaženými nudlemi, párky, banány v čokoládě, rýžovými koláčky, brambory s máslem, strašidelnými hrady a bůhví čím ještě pocit, že už tu o radost ze sakurových květů ani moc nejde. Ale stačí zabrousit do klidnějších míst, kde se jen pár lampiónů pohupuje na rozkvetlých větvích a jinak sakury halí svou krásu do tmy. Nebo o kus dál z loďky pozorovat, jak se něžné kvítky odrážejí ve ztemnělé hladině.
Hanami tak i v dnešní době nabízí jak hlučnou zábavu, tak tiché rozjímání. Tak můžete popíjet s kolegy a přáteli pod noční oblohou, nebo se třeba oddávat čajovém obřadu, pokusit se složit haiku opěvující sakury a uspět s ním v básnické soutěži, a nebo se sám toulat podél odlehlých vodních příkopů, jež kdysi obklopovaly takadský hrad, a v tichosti se kochat něžnou krásou sakurových květů... Ale co si budeme povídat... Při návratu z takové procházky přijde vhod číška sake, pár vlídných slov a třeba, třeba, třeba poppojaki - niigatská specialita, pečené tyčinky z těsta podobnému našemu piškotovému...
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama